پرسپولیس با ارایه بازی هجومی و درخشان، الشارجه امارات را درهم کوبید و با ۱۰ امتیاز به دور یک‌هشتم نهایی آسیا صعود کرد.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ تیم پرسپولیس ایران که برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسيا ۲۰۲۰ نیاز قطعی به پیروزی در بازی امشب مقابل الشارجه امارات داشت، در نیمه نخست با نمایشی هجومی به سه گل دست یافت و کار را یکسره کرد تا در نیمه دوم با اداره جریان بازی و زدن یک گل دیگر شب درخشانی را ثبت کند.

گزارش زنده| پرسپولیس ۴ الشارجه امارات ۰ | صدرنشینی تیم یحیی با گلباران حریف خطرناک / پرسپولیس، حریف السد و ژاوی شد

در ادامه هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا، از گروه C پرسپولیس‌ ایران از ساعت ٢١:٣٠ در ورزشگاه جاسم بن حمد به مصاف شارجه امارات رفت که نیمه نخست این دیدار با برتری سه بر صفر پرسپولیس‌ به پایان رسید و در پایان نتیجه غیرمنتظره چهار بر صفر ثبت شد.

تیم شارجه در این مسابقه، نشانی از خط حمله زهر دار دو بازی قبلی نداشت و دو فرصت عالی ولیتون را نیز حامد لک در مصاف تک به تک دفع کرد. پرسپولیس در این بازی می توانست گل‌های بیشتری هم به ثمر برساند؛ اما از موقعیت ها استفاده مناسب نشد.

ترکیب پرسپولیس ایران

حامد لک، شجاع خلیل‌زاده، بشار رسن (80 - امید عالیشاه)، کنعانی‌زادگان، احمد نوراللهی، احسان پهلوان (87 - آرمان رمضانی)، وحید امیری، میلاد سرلک، عیسی آل‌کثیر (81 - مهدی عبدی)، سعید آقایی (80 - علی شجاعی) و سیامک نعمتی (87 - سیدجلال حسینی).

ترکیب شارجه امارات

عادل الحسنی، شاهین عبدالرحمن، مجید ابراهیم سالم (1+90 - محمد عبدالباسط)، کایو، ولیتون (90 - عبدالله غنیم)، کرونادو، سالم سلطان، المحمد الظنهانی، خالد ابراهیم الظنهانی، خالد عبدالرحمن وابزیر و اتابک شوکورف.

داور: ایگلیز تاناشف ازبکستانی

برای پرسپولیس در این دیدار شجاع خلیل‌زاده در دقیقه ٢ و عیسی آل کثیر در دقیقه ۴١ ، وحید امیری در دقیقه ۴٣ و مهدی عبدی در دقیقه ۹۱ گلزنی کردند.

هر سه گل قرمزها در نیمه نخست روی ارسال های هوایی و با انواع ضربه سر وارد دروازه تیم الشارجه امارات شد. بازی احمد نورالهی در میانه میدان بعد از دو مسابقه نیمکت نشینی بسیار چشم نواز بود و او در کنار میلاد سرلک و بشار رسن با دوندگی بی امان میانه زمین را از حریف گرفتند.

گزارش زنده| پرسپولیس ۴ الشارجه امارات ۰ | صدرنشینی تیم یحیی با گلباران حریف خطرناک / پرسپولیس، حریف السد و ژاوی شد

شارجه با ستاره برزیلی اش ولیتون طی دو بازی قبلی در خط حمله خطرناک بود و با همین سلاح نیز طی دو بازی گذشته ۱۰ گل وارد دروازه دو تیم قدرتمند گروه یعنی الدحیل قطر و التعاون عربستان کرده بود. ولیتون در نیمه اول یک بار روی غفلت کنعانی زادگان پشت مدافعان صاحب فرصت تک به تک شد که حامد لک با خروج عالی ناجی دروازه پرسپولیس شد. لک در نیمه دوم نیز بار دیگر از درون شش قدم ضربه نهایی این گلزن برزیلی را به شکلی عجیب مهار کرد تا درخشش خود را کامل کند.

شرح گل

پرسپولیس یک - شارجه صفر (دقیقه 2: شجاع خلیل‌زاده): احسان پهلوان با دریبل‌های ریز وارد محوطه جریمه شارجه امارات شد و ارسال پای چپ دقیقی از جناح چپ به مقابل تیرک دوم فرستاد تا شجاع خلیل‌زاده با ضربه سر دروازه را باز کند.

گزارش زنده| پرسپولیس ۴ الشارجه امارات ۰ | صدرنشینی تیم یحیی با گلباران حریف خطرناک / پرسپولیس، حریف السد و ژاوی شد

پرسپولیس 2 - شارجه صفر (دقیقه 41: عیسی آل‌کثیر): سانتر دیدنی بشار رسن از کرنر سمت راست زمین را عیسی آل‌کثیر با ضربه سر محکم زد تا توپ پس از دفع ناقص عادل الحوسنی وارد دروازه شارجه شود.


پرسپولیس 3 - شارجه صفر (دقیقه 44: وحید امیری): حمله همه جانبه پرسپولیس با ارسال زمینی نعمتی شکل گرفت و به سرلک رسید که او توپ را در اختیار پهلوان قرار داد تا این بازیکن ارسال چیپ زیبایی به محوطه 6 قدم بفرستد و وحید امیری با ضربه سر گل سوم تیمش را به ثمر رساند.


پرسپولیس 4 - شارجه صفر (دقیقه 1+90: مهدی عبدی): سانتر امید عالیشاه از جناح چپ زمین را آرمان رمضانی با ضربه پشت سر به مهدی عبدی رساند تا این مهاجم تعویضی با شوت روی پا، گل چهارم پرسپولیس را بزند.

گزارش زنده| پرسپولیس ۴ الشارجه امارات ۰ | صدرنشینی تیم یحیی با گلباران حریف خطرناک / پرسپولیس، حریف السد و ژاوی شد