به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، بخش پزشکی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با توجه به شیوع ویروس کرونا اهمیت بیشتری نسبت به دوره‌های قبلی و همینطور تورنمنت‌های قبلی پیدا کرده است و در این شرایط حساس دو پزشک زن ایرانی نیز از سوی AFC به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا منطقه شرق دعوت شده‌اند.

دکتر زهره هراتیان، رئیس مرکز پزشکی مورد تایید فیفا در ایران (ایفمارک) به همراه دکتر بهار حسن‌میرزایی از دیگر پزشکان فعال در ایفمارک، دو پزشکی هستند که AFC آنها را برای انجام ماموریت در قطر از شروع مسابقات تا مرحله نیمه نهایی فراخوانده است. همچنین دکتر پرهان خانلری نیز در این تورنمنت حضور خواهد داشت اما نکته جالب توجه حضور دو پزشک زن در مسابقات مردان بوده که این اتفاق بسیار نادر است.

تیم پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا به همراه وزارت بهداشت کشور قطر، وظیفه اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی حین برگزاری مسابقات را دارند. دکتر توحید سیف‌برقی نیز یکی دیگر از پزشکان ایرانی بود که حین برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب در قطر حضور داشت.

مسابقات لیگ قهرمانان آسیا منطقه شرق در چهار گروه و با حضور ۱۶ تیم، از ۱۸ نوامبر تا ۱۳ دسامبر (۲۸ آبان تا ۲۳ آذر) در کشور قطر برگزار خواهد شد. دیدار فینال نیز بین پرسپولیس و فینالیست شرق آسیا روز شنبه، ۱۹ دسامبر (۲۹ آذر) برگزار خواهد شد. علیرضا فغانی، موعود بنیادی‌فر، محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی نیز داوران و کمک داوران ایرانی حاضر در این مسابقات هستند.